Home | English | Ukrainian |
Cтатті повинні мати такі елементи:
Формулювання проблеми у загальному вигляді та її зв’язок з науковими чи практичними знаннями;
Аналіз останніх досліджень з даної проблеми;
Формулювання цілей статті;
Виклад методу і результатів досліджень;
Висновки і перспективи досліджень у даному напрямку.
Стаття повинна бути структурована: вступ, метод досліджень, результати та їх обговорення, висновки.
Обсяг статті (крім оглядових) не повинен перевищувати 25 тис. знаків з пробілами, включно зі списком літератури, підписами до рисунків (обов’язково українською та англійською мовами) і таблицями.
До статей слід додати резюме англійською та українською мовами обсягом 15 – 20 рядків (кожне), які повинні містити конкретні результати і формулюватись словами “отримано...”, “показано...”, “звідси витікає...”.
У редакцію подають комп’ютерну верстку статті, підготовлену в редакторі Microsoft Office Word 2003 for Windows XP (формули конвертувати для Math Type 5) та рисунки у форматах *.tif або *.cdr незалежно від того, в якому редакторі вони виконувались (лише в чорно-білому виконанні). Статтю надсилають електронною поштою: journal.pcmm@gmail.com (як додаток – attachment).
Вимоги до оформлення статті
Назву статті (не більше двох рядків) подають українською та англійською мовами.
Текст статті друкують на аркуші паперу формату А4
Шрифт: TimesNewRoman – 12 пунктів; міжрядковий інтервал – півтора.
На рисунках не повинно бути написів. Англійський підпис мусить бути самодостатній, щоб читач, який не знає мови оригіналу, з підпису зрозумів, що рисунок зображає. Не можна дублювати ті самі дані в таблицях, графіках і тексті статті. Графіки з однаковими координатами бажано робити в однаковому масштабі.
Для позначення величин вживати букви тільки латинської та грецької абеток. Всі символи треба пояснити в тексті. Не застосовувати індекси у вигляді початкових букв якогось слова, а заміняти їх на цифри (наприклад, а0 замість апоч.). Номер формули вказують, якщо на неї далі є посилання. Слід розрізняти великі та малі літери, однакові за написанням, але різні за розміром (V і v, K і k).
Фізичні величини вказують в одиницях СІ, користуючись міжнародними позначеннями (латинськими літерами).
Список літератури подають у порядку посилання мовою оригіналу, як указано нижче:
Мазурак Л. П.‚ Бережницький Л. Т.‚ Качур П. С. Пружна рівновага ізотропних тіл із криволінійними включеннями. Частина 1 // Фіз.-хім. механіка матеріалів. – 1998. – № 6. – С. 21–31.
Andreikiv O.Y., and Hembara N.Т. Modeling of the influence of hydrogen on the deformation of metals // Materials Science. – 2022. – 57, № 6. – P. 774–781. DOI: 10.1007/s11003-022-00607-9(Для статей у журналі).
Speidel H. J. C., Uggowitzer P. J., and Speidel M. O. Properties of cold worked high-nitrogen chromium based alloys // 5th Int. Conf. on High Nitrogen Steels (Espoo, Finland, May, 24–26, 1998). – Stockholm, Sweden, 1998. – P. 124. (Для статей у збірнику).
Pierson H. O. Handbook of refractory carbides and nitrides: properties, characteristics, processing and applications. – Westwood: Noyes publication, 1996. – 362 р.(Для монографій)
До статей додають дані про авторів (ПІБ повністю (українське та англійське написання), домашню і службову адреси, № телефону, Е-mail), а також назву й адресу установи, в якій виконано роботу та вказують контактну особу.
Стаття, яка подана без дотримання вимог редакції, до розгляду не примається. Відповідальність за достовірність інформації, фактів і відомостей, посилань на нормативні акти, цитат і подання імен власних несуть автори публікації.
Матеріали, які опубліковані в журналі, відбивають точку зору авторів, яка не завжди може співпадати з позицією редакційної колегії
Докладнішу інформацію можна отримати за телефоном: (032) 263-73-74, (032) 265-48-84